هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه و لیست قیمت پارکینگ طبقاتی

هزینه ساخت و قیمت انواع پارکینگ مکانیزه و طبقاتی مسکونی و شهری برحسب هر واحد یا هر پالت پارکینگ عنوان می شود.

برای مثال هزینه هر پالت پارکینگ طبقاتی مکانیزه در ایران از 20 میلیون تومان شروع و تا هر جای پارک 140 میلیون تومان نیز عنوان می شود.

این میزان از اختلاف قیمت در هزینه ساخت انواع پارکینگ مکانیزه طبقاتی فلزی به دلایل مختلف از جمله مدل، کارکرد، روش ساخت پارکینگ مکانیزه، شرکت سازنده پارکینگ فلزی، ظرفیت پارکینگ هوشمند طبقاتی و… ایجاد می‌شود.

لیست قیمت پارکینگ مکانیزه

برای درک بهتر و شناخت کاملتر قیمت و هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه در انواع مختلف، توصیه می کنم این مقاله را از برند پلاس پارکینگ مطالعه فرمائید.

قیمت آسانسور خودرو بر یا بالابر خودرو

پلاس پارکینگ و هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه و طبقاتی

امروزه پارکینگ‌های مکانیزه در جامعه به عنوان یک راه حل برای رفع کسری پارکینگ پذیرفته شده است.

همه کسانی که به دنبال خرید پارکینگ مکانیزه هستند، تمایل دارند تا قیمت و هزینه ساخت انواع پارکینگ‌های مکانیزه و طبقاتی را بدانند و برآورد کنند که این مدل پارکینگ‌های فلزی و اتوماتیک نوین چه قیمت‌هایی دارند؟

پلاس پارکینگ خلاق‌ترین و یکی از بهترین شرکت‌های سازنده انواع پارکینگ مکانیزه طبقاتی، در متن زیر سعی کرده تا پاسخ جامعی به سوال فوق بدهد.

 

هزینه ساخت انواع پارکینگ مکانیزه و طبقاتی خانگی و عمومی

همان گونه که قبلا هم عرض کردم هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه مسکونی و عمومی را برحسب هر یک جای پارک یا هر یک پالت عنوان می کنند.

یعنی وقتی شما با یک شرکت پارکینگ ساز یا تولید کننده پارکینگ مکانیزه مانند پلاس پارکینگ تماس می‌گیرید و می‌خواهید برآورد کنید که هزینه ساخت یک پارکینگ مکانیزه خانگی و یا عمومی چقدر است، آنها قیمت‌های خود را به ازای هر یک جای پارک عنوان می کنند.

برای مثال وقتی می‌گویند هزینه ساخت و یا فروش هر یک جای پارک در پارکینگ مکانیزه روتاری (چرخ و فلکی) سواری 65 میلیون تومان است و شما به فرض  10 جای پارک نیاز دارید باید متوجه شوید، که این تعداد جای پارک مورد نیاز شما در قیمت هر واحد ضرب می شود و این یعنی اینکه هزینه ساخت 10 جای پارک در پارکینگ مکانیزه روتاری (چرخ و فلکی) از مدل سواری 650 میلیون تومان  می شود.

حال این نکته را هم باید بدانید که هزینه ساخت هر مدل پارکینگ مکانیزه، با مدل و روش‌های دیگر متفاوت است.

در اینجا نام هر مدل از پارکینگ‎ها را عنوان کرده و حدود قیمت‌ها و هزینه ساخت هر مدل پارکینگ مکانیزه را نیز ارائه می‌شود.

البته این رنج قیمت‌های که مطرح می شود مربوط به شرکت پارکینگ سازی پلاس پارکینگ می باشد، که با اطمینان از سایر شرکت‌های رقیب حدود 30 درصد مناسب‌تر می باشد.

لیست قیمت پارکینگ های مکانیزه پلاس پارکینگ

قیمت‌های قید شده برای انواع پارکینگ مکانیزه حدود هزینه است و برحسب پروژه و تاریخ می تواند متغیر باشد.

لطفا جهت کسب اطلاع دقیق‌تر از قیمت‌ها با کارشناسان پلاس پارکینگ 09120536138تماس حاصل فرمائید.

باز هم به این نکته تاکید می‌کنم که قیمت‌های یاد شده حدود هزینه‌های ساخت پارکینگ می باشد و در این مکان به این منظور قید شده‌اند که شما اگر  به دنبال تحقیق برای حدود هزینه پارکینگ مکانیزه طبقاتی هستید بتوانید یک برآورد قیمت داشته باشید.

و گذر زمان و روش تامین پارکینگ حتی در یک مدل پارکینگ مکانیزه هم می‌توانید تا حدودی قیمت‌ها و هزینه‌های ساخت پارکینگ مکانیزه خانگی و عمومی را تغییر دهد.

 بهترین روش برای برآورد دقیق هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه، تماس با کارشناسان شرکت پارکینگ سازی پلاس پارکینگ از طریق شماره 09120536138 می باشد.

که ما بعد از تماس شما، مشخصات ملک و پلان و نقشه ملک را از شما دریافت کرده و پس از بررسی کارشناسان واحد طراحی و مهندسی شرکت پلاس پارکینگ و ترسیم با نرم‎افزارهای مدل سازی و انجام محاسبات و مدل سازی، یک گزارش تهیه می کنیم.

در این گزارش با استفاده از تصاویر واضح و گویا، از روش و فرم چینش و ابعاد و سایر اطلاعات مورد نیاز برای فهم روند کار، به شما اعلام می کنیم که در پلان ارسالی برای پارکینگ مکانیزه

  • چه تعداد جای پارک برای پارکینگ مکانیزه
  • با استفاده از کدام روش ساخت پارکینگ مکانیزه
  • با چه هزینه ساختی برای پارکینگ مکانیزه

شما قادر به برطرف کردن کسری پارکینگ خود هستید.

پس لطفا قبل از هر برداشت و تصمیم‎گیری در این خصوص با کارشناسان شرکت پارکینگ سازی پلاس پارکینگ تماس حاصل فرمائید.

در ادامه برای اینکه بتوانیم مطلب کاملی‌تری ارائه کنیم نیاز است که  درباره تمام مدل‌های پارکینگ مکانیزه‌‌ای که در لیست قیمت برند پلاس پارکینگ  آمده است مختصر توضیحی ارائه دهیم.

البته درباره تمام مدل‌های قید شده در لیست هزینه‌های ساخت انواع پارکینگ مکانیزه خانگی و عمومی، در بخش محصولات پلاس پارکینگ توضیح مفصلی وجود دارد که در پایان توضیح مختصر برای هر محصول در بخش زیر با کلیک بر روی توضیحات جامع‌تر درباره همان مدل که با لینک آبی مشخص شده است می‌توانید به آن مقاله مراجعه فرمائید.

 

هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه دبل (دو تایی) مزاحم

 

هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه دبل (دو تایی) مزاحم

پارکینگ مکانیزه دبل یا دو طبقه مزاحم ارزان‌ترین شیوه پارکینگ مکانیزه نیز می باشد، برای کسانی طراحی شده است که یک جای پارک دارند ولی مالک دو خودرو هستند در چنین مکانی، ما با نصب دو ستون در طرفین و ایجاد یک صفحه متحرک با تحمل بار دو و نیم تن در وسط این دو ستون این امکان را ایجاد می‌کنیم که در همان یک جای پارک دو خودرو پارک شود.

 

 

به این صورت خودروی شماره یک بر روی پالت یا جای پارک قرار می گیرد و  با زدن دکمه با یک مکانیزم هیدرولیکی خودرو بالا می رود و می‌توان یک خودروی دیگر زیر این پالت، پارک کرد.

و به این دلیل مزاحم نامیده می‌شود که تا وقتی که خودروی زیری کنار نرود خودروی بالایی امکان جابجایی و پایین آمدن را ندارد.

قیمت و هزینه ساخت یک پارکینگ خانگی دبل مزاحم برای یک دستگاه کامل  40 میلیون تومان است.

و چون یک دستگاه دارای دو جای پارک دارد. پس هزینه هر جای پارک در این روش 20 میلیون تومان می شود.

توضیحات جامع تر درباره پارکینگ مکانیزه دبل (دوتایی) مزاحم

هزینه ساخت پارکینگ دبل (دوتایی) غیر مزاحم

پارکینگ مکانیزه دبل غیر مزاحم بر اساس دو روش طراحی شده است. و به همین مبنا دو قیمت نیز برای هزینه ساخت پارکینگ دبل غیر مزاحم برآورد می شود.

 

 در روش اول با پارکینگ مکانیزه دبل غیر مزاحم مکانیزم جابجایی افقی-عمودی

پارکینگ مکانیزه دبل غیر مزاحم مکانیزم جابجایی افقی-عمودی

این مدل پارکینگ مکانیزه دبل غیر مزاحم برای امکانی طراحی شده است که امکان گود برداری در پارکینگ وجود ندارد اما یک فضای خالی (راهرو) با طول 5 متر روبروی خودروی پارک شده وجود دارد.

در این روش ماشینی که بالا پارک شده است، ابتدا یک حرکت افقی انجام داده به جلو می آید و پس از عبور از طول ماشین پارک شده در قسمت زیرین به سمت پایین حرکت می کند و بدین روش هر دو ماشین پارک شده در یک جای پارک بدون ایجاد مزاحمت برای یکدیگر می توانند از جای خود خارج شوند.

 

 

قیمت و هزینه ساخت این مدل پارکینگ مکانیزه دبل غیر مزاحم برای یک جای پارک 50 میلیون تومان می‎باشد که در واقع برای یک دستگاه کامل 100 میلیون تومان می شود.

 

در روش دوم پارکینگ مکانیزه دبل غیر مزاحم دفنی (PIT PARKING)

 

در روش دوم پارکینگ مکانیزه دبل غیر مزاحم دفنی (PIT PARKING)

این مدل پارکینگ مکانیزه دبل غیر مزاحم برای مکان‌های طراحی شده است که در آنها امکان گود برداری وجود دارد و به این روش یک خودرو در زیر زمین پارک می شود و یک خود رو بر روی آن قرار می گیرد.

این روش که متعارف‌ترین پارکینگ دبل غیر مزاحم است هر جای پارک آن را به شرط تامین ارتفاع مناسب می توان یک شاسی بلند قرار داد و امکان بلند کردن 5 تن بار برای آن دیده شده است. که این عدد معادل پارک دو خوردو شاسی بلند با وزن 2.5 تن برای هر کدام می باشد.

 

پارکینگ مکانیزه دبل غیر مزاحم

 

این مدل پارکینگ‌های دبل غیر مزاحم را به عنوان پارکینگ‌های مخفی نیز معرفی می کنند و یکی از گزینه‌های اصلی برای حیاط‌های ویلاهای لاکچری می‌باشد، که ضمن پارک خودرو در محیطی امن (زیر زمین منزل) ویوی زیبای حیاط منزل نیز حفظ می شود.

 

 

در این مدل هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه دبل غیرمزاحم دفنی یا پیت پارکینگ برای هر واحد 35 میلیون تومان است که برای یک دستگاه کامل 70 میلیون تومان می شود.

توضیحات جامع تر درباره پارکینگ مکانیزه دبل (دوتایی) غیر مزاحم

 

هزینه ساخت پارکینگ تریپل (سه تایی) غیر مزاحم

 

هزینه ساخت پارکینگ تریپل (سه تایی) غیر مزاحم

 

این مدل پارکینگ دقیقا شبیه پیت پارکینگ دبل می باشد با این تفاوت که سه تا جای پارک برای آن در نظر گرفته شده است. و حداقل برای اجرای آن به صورت غیر مزاحم باید 4.5 متر گود برداری انجام شود.

جک‌های نصب شده در زیر این مدل پارکینگ توانایی تحمل 9 تن بار را خواهند داشت، که با توجه به آهنی بودن سازه این امکان تعریف شده که یک دستگاه پارکینگ مکانیزه سه تایی غیر مزاحم، توانایی جابجایی سه ماشین شاسی بلند با وزن هر کدام 2.5 تن را داشته باشند.

 

 

هزینه ساخت هر یک جای پارک در پارکینگ مکانیزه تریپل (سه تایی) غیر مزاحم 35 میلیون تومان می باشد که در کل یک دستگاه کامل آن 105 میلیون تومان قیمت دارد.

توضیحات جامع تر درباره پارکینگ مکانیزه تریپل (سه تایی) غیر مزاحم

هزینه ساخت پارکینگ پلت فرمی

 

هزینه ساخت پارکینگ پلت فرمی

 

پارکینگ پلت فرمی که به پارکینگ پازلی یک طبقه هم معروف می باشد یکی از روش‌های رفع کسری پارکینگ در ساختمان‌های است که معمولا ساخته شده اند، و حدود ارتفاع پارکینگ کمتر از 3.5 متر می باشد.

 این پارکینگ مکانیزه پلت فرمی تلفیقی از پارکینگ معمولی سنتی و پارکینگ مکانیزه است، به این صورت که با استفاده از پارکینگ مکانیزه پلت فرمی شما می‌توانید راهروهای بین خودروها را در پارکینگ‌های معمولی سنتی حذف کنید و خودروها را پشت سر هم پارک کنید.

با استفاده از پارکینگ پلت فرمی به صورت معمول و برحسب مدل زمین و چینش ماشین‌ها در محل پارک، می توان بین 30 تا 50 درصد، ظرفیت پارکینگ‌ها را افزایش داد.

برای فهم بهتر از مکانیزم حرکت این مدل پارکینگ پیشنهاد می کنم ویدوئو زیر را تماشا نمایید.

 

 

همانطور که در لیست قیمت و هزینه‌های ساخت انواع پارکینگ مکانیزه فلزی خانگی در بالا قید کردم هزینه هر جای پارک در پارکینگ پلت فرمی معادل 40 تا 50 میلیون تومان می باشد، که این اختلاف قیمت با توجه به فرم زمین میزان سختی کار و اقلام مصرفی با توجه به روش انتخاب شده بستگی دارد.

که به فرض اگر ما با این روش 10 جای پارک برای شما فراهم کنیم، میانگین هزینه ای حدود 450 میلیون تومان دارد.

اگر که مشابه چنین پروژه‌ای دارید، پیشنهاد می‌کنم لطفا جهت کسب اطلاعات و هزینه دقیق‌تر جهت اجرا و ساخت پارکینگ مکانیزه با کارشناسان برند پلاس پارکینگ تماس بگیرید، نقشه و یا عکس‌های پارکینگ موجود، ابعاد زمین و فاصله ستون‌ها را به ما اعلام کنید.

پلاس پارکینگ این اطلاعات را به واحد مهندسی ارائه می دهد تا ما با استفاده از نرم افزارهای مدل سازی بیشترین میزان پارکینگ قابل اجرا در این مکان را برای شما مشخص کنیم، و روش و هزینه دقیق اجرا و ساخت پارکینگ مکانیزه پلت فرمی را به شما گزارش می کنیم.

توضیحات جامع تر در خصوص پارکینگ مکانیزه پلت فرمی

 

هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه پازلی

 

هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه پازلی

 

پارکینگ مکانیزه پازلی یکی از کاربردی‌ترین مکانیزم‌های تامین کسری پارکینگ برای ساختمان‌های است که می‌خواهند پارکینگ خود را به شیوه سنتی تامین کنند اما ظرفیت‌های بالاتری داشته باشند.

در این مواقع باید توجه داشت که با پارکینگ مکانیزه پازلی و با همان راهروها و رمپ‌های موجود در ساختار پارکینگ می‌توان با قیمت‌های مناسبی ظرفیت پارکینگ سنتی را تا ۸۰ درصد افزایش داد.

ولی برای اجرا و ساخت چنین پارکینگی در طبقات منفی این نکته مهم را در نظر بگیرید که باید سقف پارکینگ‌ها را با ارتفاع ۴.۲ متر در نظر بگیرید.

جهت برآورد دقیق تعداد جای پارک حاصل از این روش و قیمت تمام شده نهایی، لطفا با کارشناسان شرکت پلاس پارکینگ تماس حاصل فرمائید.

و ضمن ارائه اطلاعات دقیق و ترجیاً ارسال پلان ملک جهت پارکینگ پازلی و یا حداقل ارائه عکس و فیلم از طرح ساخته شده و دادن ابعاد و اندازه‌های مورد نیاز، به صورت کاملاً رایگان مدل و پلان پارکینگ مکانیزه پازلی را جهت ارائه به شهرداری و گرفتن مجوزهای لازم دریافت نمایید، در فایل ویدیو زیر می توانید مکانیزم و شیوه حرکت پارکینگ مکانیزه پازلی را به صورت کامل درک کنید.

 

 

هزینه ساخت هر یک جای پارک در پارکینگ مکانیزه پازلی، برحسب مدل زمین، تعدادطبقات و… مبلغی حدود 45 تا 65 میلیون تومان است که به روش اجرا و طبقات پارکینگ مکانیزه بستگی دارد .

توضیحات جامع تر در خصوص پارکینگ مکانیزه پازلی

 

هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه روتاری (چرخ و فلکی)

 

هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه روتاری (چرخ و فلکی)

 

پارکینگ مکانیزه روتاری یا چرخ و فلکی یکی از پرکاربردترین مدل‌های پارکینگ مکانیزه است، که خود سازمان‌های شهرداری در ایران هم به صورت متعارف بیشتر از این مدل پارکینگ مکانیزه فلزی و طبقاتی برای رفع کسری پارکینگ در پروژه‌های تعریف شده برای آنها، استفاده می کنند.

این پارکینگ فلزی و برقی مشهور در 32 متر مربع فضا نصب و راه اندازی می‌شود.

یعنی برای نصب این مدل پارکینگ خانگی و عمومی شما به یک فضای 5 متر در 6.25 متر نیاز دارید. که 5 متر به عنوان ورودی و 6.25 متر طول مورد نیاز برای پارکینگ می باشد.

پارکینگ مکانیزه روتاری یکی از ارزان‌ترین پارکینگ‌های مکانیزه اتوماتیک با تعداد جای پارک بالا می باشد، که به راحتی توسط شهرداری‌ها پذیرفته می‌شود و استاندارد می گیرد.

 این پارکینگ طبقاتی فلزی کاربردی که در دو مدل برای

 1- خودرو های سواری

 2- خودرو های شاسی بلند

ساخته می شود، با قیمت هر جای پارک 65 تا 75 میلیون تومان در پلاس پارکینگ فروخته می شوند.

قیمت 65 میلیون تومان به ازای هزینه ساخت هر یک جای پارک در پارکینگ روتاری (چرخ و فلکی) برای ماشین‌های سواری و قیمت هر جای پارک 75 میلیون تومان برای هر یک جای پارک در پارکینگ‌های روتاری (چرخ و فلکی) برای ماشین‌های شاسی بلند می‌باشد.

همانطور که می‌دانید قیمت‌های قید شده در متن فوق، علاوه بر اینکه به صورت حدودی قید شده است، حاوی این نکته است که شما باید بدانید این قیمت برای هر یک جای پارک در پارکینگ‌های روتاری می‌باشد.

برای مثال اگر شما یک دستگاه پارکینگ مکانیزه رو تاری با ظرفیت 10 جای پارک نیاز داشته باشید این 10 جای پارک در مبلغ قید شده برای هر یک جای پارک روتاری ضرب می شود.

و در این صورت این دستگاه پارکینگ مکانیزه روتاری با ظرفیت 10 جای پارک برای خودروهای سواری با قیمت 650 میلیون تومان و برای ماشین‌های شاسی بلند معادل 750 میلیون تومان خواهد شد.

 

 

فیلم بالا برای نمایش نحوه عملکرد و کاربرد پارکینگ مکانیزه روتاری می‌باشد. و شما جهت کسب هرگونه اطلاعات بیشتر و کارشناسی جهت یافتن بهترین ایده برای رفع و تامین کسری پارکینگ ملک خود می توانید با کارشناسان پلاس پارکینگ با شماره 09120536138 تماس حاصل فرمائید و حتی می‌توانید به صورت رایگان پلان ساختمان مورد نظر را ارائه و نقشه و پلان رایگان پارکینگ مکانیزه را جهت مجوز پارکینگ مکانیزه دریافت کنید و به شهرداری‌ها ارائه دهید و حتی در جلسات دفاعیه از کمک کارشناسان پلاس پارکینگ بهره ببرید.

اما از نکاتی که درباره پارکینگ مکانیزه روتاری در برند و شرکت تولیدی  پارکینگ مکانیزه، پلاس پارکینگ باید بدانید، این است که این مدل پارکینگ‌ها با ظرفیت‌های 6 و 8 و 10 و 12 و 14 و 16 جای پارک برای هر دستگاه تولید می شوند.

که فقط پارکینگ‌های روتاری سواری با ظرفیت 16 جای پارک قابل تولید هستند و پارکینگ‌های روتاری شاسی بلند ماکزیمم با ظرفیت  14 جای پارک قابل تولید و ارائه می باشند.

توضیحات جامع تر در خصوص پارکینگ مکانیزه روتاری(چرخ و فلکی)

 

هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه برجی (TOWER PARKING)

 

هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه برجی (TOWER PARKING)

 

پارکینگ مکانیزه برجی یکی از حرفه‌ای‌ترین سیستم‌ها برای تامین بیشترین جای پارک خودرو و یکی از بهترین گزینه‌ها برای انتخاب پارکینگ عمومی می‌باشد.

این پارکینگ طبقاتی و مکانیزه که در مدل‌های گوناگون، قابل ساخت است در مدل عرضی با یک فضای 50 متر مربعی یعنی یک فضای 7 متر در 7 متر که در حالت عادی محل پارک سه خودرو می باشد. می تواند تا ظرفیت 40 جای پارک را تامین کنید.

این پارکینگ که قابلیت این را دارد که در سطح زمین و طبقات مثبت یا در طبقات منفی و یا حتی به صورت ترکیبی نصب شود. با قیمت هر جای پارک 90 میلیون تومان فروخته می شود.

 

 

همانطور که در ویدئو فوق مشخص است در این مدل پارکینگ مکانیزه یک آسانسور در مرکز این سازه واقع شده است که خودروها را در طبقات به صورت عمودی جابجا می کند.

و در طرفین آسانسور خودرو (چپ و راست) مکان‌های تعبیه شده است که می‌توان ماشین‌ها را به صورت تمام اتوماتیک و به واسطه ربات‌های هوشمند (که قابلیت حرکت افقی دارد) در آنها پارک کرد.

 البته در مدل‌های طولی پارکینگ مکانیزه فلزی هوشمند برجی، که برای زمین‌هایی با عرض کم طراحی شده است (فقط کافی است ورودی پارکینگ 3.5 متر عرض داشته باشد) آسانسور ماشین در مرکز سازه واقع شده است و خوردوها در جلو و عقب آسانسور پارک می شوند.

این مدل پارکینگ یکی از امن‌ترین و لاکچری‌ترین مدل پارکینگ‌های تولید شده می باشد، که تمام شرایط را برای کسب استانداردهای لازم برای پارکینگ مکانیزه طبقاتی و کسب مجوزهای شهرداری و آتشنشانی را دارا می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره پارکینگ مکانیزه برجی و دریافت جانمایی و مدل سازی و همچنین دریافت پلان رایگان پارکینگ مکانیزه برجی مطابق با نقشه شما و جهت اخذ مجوز رفع کسری پارکینگ با پارکینگ مکانیزه برجی با کارشناسان برند پلاس پارکینگ تماس حاصل فرمائید.

توضیحات جامع تر در خصوص پارکینگ مکانیزه برجی (TOWER PARKING)

هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه زیرزمینی یا گرند پارکینگ

 

هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه زیرزمینی یا گرند پارکینگ

 

پارکینگ مکانیزه گرند که در ایران با نام پارکینگ زیرزمینی رایج شده است، یک پارکینگ فلزی هوشمند و تمام اتوماتیک است. ربات پارکینگ زیرزمینی بیشترین مسئولیت را در این پارکینگ مکانیزه به عهده دارد.

با استفاده از پارکینگ مکانیزه گراند و یا زیرزمینی می‌توان با اختصاص یک فضای تقریبی 3 متر در6 متر در طبقه همکف، ماشین را تحویل گرفته و بر اساس کد دریافتی در سیستم ابتدا ماشین را در جهت محور عمودی در طبقات  بالا یا پایین حرکت داد، و سپس زمانی که به طبقه مورد نظر رسید، بر روی ریل‌های مخصوص یک حرکت طولی را انجام داد، تا روبروی پالت تعریف شده توقف کند.

در این هنگام ربات با حرکت عرضی می تواند پالتی که خودرو بر روی آن قرار گرفته است را در مکان مورد نظر قرار داده و یا از آن خارج کند.

در ویدئو زیر مکانیزم کارکرد پارکینگ هوشمند فلزی زیرزمینی (یا همان گراند) بهتر مشخص شده است.

 

پارکینگ‌های مکانیزه زیرزمینی تمام اتوماتیک فلزی یا (گرند پارکینگ) گزینه‌ای بسیار مناسب برای ساختمان‌های است که در طبقات همکف تجاری دارند.

در چنین مواقعی فقط با تامین یک جای خودرو درهمکف، می‌توان از شر دردسرهای رفع کسری پارکینگ رها شد.

و با خیال راحت بیشترین حجم تجاری را در طبقات همکف و حتی منفی یک  و منفی دو برای خود ایجاد کنید.

 ضمنا چون تمام مراحل دریافت و حمل خودرو و تحویل مجدد توسط ربات و به صورت تمام اتوماتیک انجام می گیرد، شهرداری و آتشنشانی به راحتی نسبت به این پارکینگ مکانیزه زیر زمینی و گراند مجوز صادر می کند.

 این پارکینگ مکانیزه زیر زمینی از سرعت قابل قبولی برای دریافت و باز تحویل ماشین برخوردار است و بسیار گزینه مناسبی برای تامین پارکینگ مسکونی اداری و تجاری می باشد.

 در این پارکینگ قیمت و هزینه ساخت هر جای پارک بسته به مدل طرح و مکانیزم‌هایی که ممکن است برای روش پارکینگ مکانیزه زیرزمینی ارائه شود، در حدود 95 تا 110 میلیون تومان هزینه می‌شود.

اما ویژگی‌هایی همچون، هزینه استهلاک کم و طول عمر بالا در کنار سطح ایمنی بسیار عالی که در این سیستم برای خودرو و افراد در نظر گرفته شده است، از مواردی است که می توان بر اساس آنها هزینه اولیه راه اندازی بالاتر این مدل سیستم‌ها را ندیده گرفت.

توضیحات جامع تر در خصوص پارکینگ مکانیزه زیرزمینی یا گرند پارکینگ  (GROUND PARKING)

هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه تمام هوشمند (FULL AUTO PARKING)

 

هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه تمام هوشمند (FULL AUTO PARKING)

 

پارکینگ مکانیزه تمام هوشمند که جدیدترین روش در تامین کسری پارکینگ به روش رباتیک و مکانیزه است، مکانیزم و تعریفی بسیار شبیه به پارکینگ گرند با زیرزمینی دارد، با این تفاوت که متعلقات و سازه در سطح مثبت و یا زیر زمین قابل اجرا ست.

این مدل پارکینگ که در واقع آینده پارکینگ مکانیزه در دنیا هستند با سطح ایمنی بسیار بالا و با سرعت فراخوانی بسیار قابل توجه در حال تولید و ارائه هستند و در جدیدترین مدل‌ها با ربات‌های آزاد در سرتاسر پارکینگ تامین می‌شود.

البته مدلی که پلاس پارکینگ در حال ساخت و ارائه آن می‌باشد از مدل‌های ربات‌های آزاد نیست، اما تیم تحقیق و توسعه پلاس پارکینگ در بخش کنترل، استارت راه اندازی چنین پارکینگ‌های را در پروژه‌های خود تعریف کرده است.

پارکینگ مکانیزه تمام هوشمند شرکت پلاس پارکینگ با مکانیزم ربات معلق در راهروها، با هزینه ساخت هر جای پارک از 65 تا 140 میلیون تومان قابل ارائه می باشد، در ویدئو زیر نحوه کار این پارکینگ به خوبی نمایش داده شده است.

 

پروژه پارکینگ هوشمند تمام اتوماتیک یزد

شرکت پلاس پارکینگ در حال اجرای یک پروژه پارکینگ هوشمند تمام اتوماتیک در شهر یزد ولی به صورت زیرزمینی تا عمق 12 متر می‌باشد این پروژه پارکینگ فلزی تمام اتوماتیک که در زمینی به ابعاد 28 در 12 متر در حال اجراست و تا اواخر خرداد سال 99 به حالت بهره برداری خواهد رسید قادر به تامین 55 جای پارک می باشد.

شما جهت کسب اطلاعات بیشتر و در خصوص دریافت پلان پارکینگ مکانیزه تمام اتوماتیک هوشمند فلزی برای ساختمان خود می توانید با کارشناسان پلاس پارکینگ تماس حاصل فرمائید.

 توضیحات جامع تر در خصوص پارکینگ مکانیزه تمام اتوماتیک  (FULL AUTO PARKING)

 

سخن نهایی

 هدف برند پلاس پارکینگ از نوشتن و انتشار مقاله فوق در زمینه هزینه ساخت انواع پارکینگ مکانیزه و ارائه صریح قیمت‌های حدودی برای پارکینگ‌های مکانیزه، شیوه‌ای است که شاید تا امروز هیچ یک از شرکت‌های رقیب سازنده پارکینگ مکانیزه، آنرا انجام نداده‌اند.

این شیوه کسب و کار در پلاس پارکینگ بر نمایش این موضوع تاکید دارد که پلاس پارکینگ در شعار صداقت، در کار و عمل نیز اهل اثبات این موضوع است.

ما در نهایت به تمامی عزیزانی که نیاز به رفع کسری پارکینگ با روشهای نوین و با اطمینان خاطر دارند این توصیه را می‌کنیم که با کارشناسان فنی در بخش فروش پلاس پارکینگ تماس حاصل فرمائید.

و ضمن ارائه یک نقشه و پلان از ملک مورد نظر خود از طریق واتساپ یا تلگرام یک مشاور متخصص در زمینه پارکینگ مکانیزه را به صورت رایگان برای خود استخدام کنید.مت

بعد از ارائه نقشه‌ها امکان بازدید از محل پروژه توسط کارشناسان پلاس پارکینگ وجود دارد.

مشاورین پلاس پارکینگ از لحظه برقراری اولین تماس در خدمت شما هستند، و روند کار به این صورت است که با دریافت پلان ساختمان شما، ما کار خود را آغاز می کنیم.

و پس از بررسی پلان ساختمان با نرم افزارهای مدل سازی و انجام جانمایی مطابق پلان شما، توسط مهندسین واحد طراحی پلاس پارکینگ متناسب با طرح شما یک گزارش آماده و تقدیم شما عزیزان می گردد.

 در گزارش ارائه شده که برای اخذ مجوز شهرداری و تاییدیه آتش نشانی برای پارکینگ مکانیزه طبقاتی قابل استناد می باشد، دقیق به شما از شیوه اجرای پارکینگ، تعداد جای پارکینگ قابل تامین و هزینه اجرای پارکینگ یک گزارش کامل ارائه می دهد که مطابق با نقشه و پلان شما طراحی شده و با مهر و امضای شرکت ما ضمانت اجرایی صددرصد  دارد.

 در تصویر زیر یک نمونه طرح مدل سازی شده برای یکی از مشتریان ما نمایش داده شده است.

 

طراحی مدل سازی پارکینگ مکانیزه طبقاتی

 

شما با ارائه چنین تصویری از طراحی و نحوه اجرا و مکانیزم‌ها البته به پیوست نقشه‌های تکمیلی و فایل پیوست توضیحات به راحتی می‌توانید در جلسات و کمیسیون‌های شهرداری تاییدیه‌های لازم  در خصوص  اخذ مجوز شهرداری و تاییده طرح توسط آتش نشانی برای پارکینگ‌های طبقاتی و مکانیزه اخذ نمایید.

حال گروه صنعتی پلاس پارکینگ با عقد قرارداد با تمام معیارهای حقوقی که حامی مشتری است و حاوی تعهداتی سنگین برای شرکت پلاس پارکینگ، در خدمت شماست تا با استفاده از تکنولوژی و دانشی به روز و بومی شده و استفاده از قطعات با کیفیت بالا پارکینگ‌های مورد نیاز شما را ساخته و پس نصب با تعهد دو سال گارانتی بی قید و شرط تحویل شما نمایید تا مورد بهره برداری قرار گیرد.

 

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *